Jak i gdzie kupić prezenty na święta i nie zwariować ???

Grudzień to miesiąc prezentowy – już od jego początku zauważyć można wzmożony ruch w galeriach handlowych, sklepach osiedlowych czy na bazarkach. Również wszechobecne bombardowanie nas reklamami nakręca szał zakupów.

Jak więc kupować żeby nie zwariować?

Najważniejsze to mieć określony plan – zastanów się i zrób listę wszystkich którym chcesz podarować prezent, dopisz obok co chciałbyś im kupić i ile Cię to będzie kosztować. Stwórz na tej podstawie kosztorys i trzymaj się go podczas zakupów – unikniesz dzięki temu zaskoczeniu ile wydałeś podczas zakupów. Czas przedświąteczny to okres kiedy często wydajemy zbyt dużo pieniędzy, najlepiej robić zatem zakupy według wcześniej obmyślonego planu.

Wybór prezentu.

Duża część z nas ma jakieś hobby, pasje – to najlepszy punkt zaczepienia przy wyborze prezentów dla bliskich. Rozeznaj się w tym, co lubią robić, czego potrzebują. Twoja mama uwielbia szydełkowanie? Brat skleja modele samolotów? Tata kolekcjonuje zapalniczki? Przeprowadź prywatne śledztwo i dowiedz się, jakie są ich potrzeby. Jeżeli nie jest to proste do rozszyfrowania, wybierz bezpieczniejszą opcję, czyli praktyczny prezent. Może coś do domu (zestaw noży kuchennych, skrzynka na narzędzia, lampka nocna), do ubrania (niezawodny szalik i czapka, ciepła narzutka czy gruby sweter). Praktyczne prezenty są bardziej bezpieczne.

Nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę.

Zakupy „w biegu”, na ostatnią chwilę najczęściej są nieprzemyślane i bywają przepłacone. Zaplanuj zakupy możliwie jak najwcześniej, unikniesz popadaniu w zbiorową panikę i zakupów „na siłę”.

Przeglądaj gazetki promocyjne sklepów.

Dzięki temu, że planujesz zakupy odpowiednio wcześnie, masz czas na zapoznanie się z aktualnymi rabatami i ofertą poszczególnych sklepów. Czasami niestety sklepy podnoszą ceny tuż przed świętami, żeby stworzyć pozory „promocji”.

A może własnoręcznie zrobisz prezent dla najbliższych?

Takie prezenty cieszą najbardziej, ponieważ zrobione są z myślą o obdarowanym – są dużo bardziej „wartościowe” od tych kupionych w sklepie. Zastanów się nad tym co mógłbyś wykonać własnoręcznie, może przy okazji obudzisz w sobie duszę artysty?

Pamiętaj, że najważniejsze w tym wszystkim są chwile spędzone w gronie bliskich. Prezenty powinny być tylko dodatkiem do magicznego czasu jakim są święta.

Gdzie kupisz prezenty dla całej rodziny?

Centrum Handlowe Gocław
ul Fieldorfa 41, Warszawa
http://www.chgoclaw.pl/

King Cross Praga
Jubilerska 1/3, Warszawa
http://www.kingcrosspraga.pl/

Centrum Handlowe Atrium Promenada
Ostrobramska 75C, Warszawa
http://www.warszawa.promenada.com/

Centrum Handlowe Szembeka
ul. Zamieniecka 80, Warszawa
http://www.centrumszembeka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *