Łyżwy – najpopularniejszy sport zimowy Warszawiaków

Jazda na łyżwach jest uważana za najpopularniejszy sport zimowy. Gdy tylko nadejdzie zima, lodowiska zapełniają się łyżwiarzami w każdym wieku – jest sportem zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych.


Co daje jazda na łyżwach?

Łyżwiarstwo przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia – żeby utrzymać równowagę trzeba pracować całym ciałem, podczas jazdy na łyżwach spalić można aż 300 – 800 kalorii! Wzmacnia się też nasz układ krążenia, wytrzymałość i kondycja. Warto wspomnieć też o produkowanych przez nasz organizm endorfinach – hormonach szczęścia, które powodują poprawę nastroju.

Jak zacząć?
Najważniejsze jest zaopatrzenie się w łyżwy – możesz kupić je w sklepach sportowych, albo na początek wypożyczyć. Większość lodowisk oferuje wypożyczalnię nart w różnych rozmiarach. Warto rozpocząć swoją przygodę z łyżwami z osobą która pokaże nam, jak jeździć – będziemy czuli się bezpieczniej.

O czym pamiętać?
Zadbaj o właściwy strój – pamiętaj o rękawiczkach, czapce, polecamy ubrać się też „na cebulkę”, ponieważ ten sport rozgrzewa!

Upewnij się, że masz dobrze dobrane łyżwy, żeby czuć się komfortowo powinny być 0,5 rozmiaru większe od rozmiaru buta. Łyżwy powinny być dobrze zasznurowane lub zapięte.

Przy nauce jazdy na łyżwach polecamy zaopatrzenie się w ochraniacze na kolana i łokcie – zminimalizuje to ryzyko kontuzji.

Jeżeli na początku Ci nie wychodzi – nie zrażaj się. Pamiętaj, że trening czyni mistrza!

Gdzie na łyżwy?
Od 6 grudnia otwarte jest już lodowisko na Pradze Południe przy Zespole Szkół nr 37.

Lodowisko „Śniegowisko”
al. Stanów Zjednoczonych 24
Tel. (22) 617 77 60
godziny otwarcia: 8-16 (w tym 15-16 dla zorganizowanych grup)
wstęp bezpłatny
wypożyczalnia łyżew – 6zł / godzinę, kolejna godzina 4 zł

Lodowisko Gocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *