Katarzyna Wolińska – bardzo silna dziewczyna z niesamowitą historią

Jedną z redaktorek naszego portalu Goclaw.info jest Kasia – młoda, chora, ambitna i zarazem bardzo silna dziewczyna z niesamowitą historią.

katarzyna-wolinska-1Katarzyna Wolińska – bo to o niej mowa, 26 letnia mieszkanka Warszawy, która ma ogromną energię do życia i wielką listę chorób. Życie od początku jej nie rozpieszczało – urodziła się z Zespołem Johanssohna – jako jedna z dziesięciu osób w Polsce. Wrodzona choroba spowodowała, że Kasia wygląda „inaczej” niż wszyscy, a jej kości są kruche jak szkło. Szpitale są jej drugim domem, lecz mimo to dziewczyna normalnie dorastała, była wzorową uczennicą w szkolę i z oceną celującą zdobyła tytuł Technika Informatyka.

W wieku 18 lat, gdy Kasi przyjacielem stał się na zawsze już wózek inwalidzki i wydawało się, że życie zacznie się stabilizować – padła kolejna diagnoza Złośliwy Rak Rdzeniasty Tarczycy. Świat zatrzymał się w jej oczach – to co przeżyła do tej pory okazało się błahostką.

Teraz niestety Kasia zaczyna prawdziwą walkę o swoje życie. Onkologia, chemie – to teraz codzienność, rak nie ustępuje i nie zwalnia – Kasia też nie odpuszcza. Uparcie pracuję zdalnie w domu – nawet, gdy jest po operacjach z rurkami, kabelkami to nie bierze wolnego. Stara się przeżyć to życie jak najlepiej bo je kocha i wyjątkowo docenia. Ma swoje życiowe motto „Człowiek dostaje od życia tyle ile jest w stanie udźwignąć” – dlatego bliscy nazywają Kasię siłaczką.

Kasia pomimo wszystkich swoich problemów znajduje jeszcze siłę i czas aby pisać dla Państwa artykuły na temat życia na Gocławiu.

Zatrzymajmy się czasem i pomyślmy nad swoim życiem. Może warto brać przykład właśnie z takich osób?

Zachęcamy do odwiedzenia wyjątkowego fanpagu Kasi (Znajdę NAJ), w którym pomaga innym osobom cierpiącym na brak wolnego czasu. 

 Nasza redakcyjna koleżanka wystąpiła ostatnio razem z Anną Dymną w porannym programie Dzień Dobry TVN.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *